Zielona Góra
- Działamy na terenie całej Polski
- 30-letnie doświadczenie
- Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
i wycenę kolekcji na miejscu u klienta - Proponuję konkretnę cenę zakupu
- Możliwość płatności gotówką
- Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
a także: monety, widokówki, stare banknoty
Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Zielonej Górze.
Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych.
Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online.
Czy wiesz, że...
Budynek przy zielonogórskim pl. Pocztowym ma 150 lat. Wcześniej poczta mieściła się przy Starym Rynku (róg ul. Sobieskiego), w domu pierwszego zielonogórskiego poczmistrza Arnolda. W panoramie miasta z około 1740, pod numerem 3, autor zaznaczył pocztę - dwupiętrowy domek ze spadzistym dachem, ustawiony szczytem do placu. W 1781 odnotowano przeniesienie poczty do domu Senteftlebena. W 1822 na rogu ul. Jedności i pl. Pocztowego w Zielonej Górze, w miejscu domu poczmistrzu Drygalsky’ego, powstał budynek pocztowy. W latach 60. XIX wieku Niemcy rozpoczęli gruntowną reorganizację urzędów pocztowych, co doprowadziło do powstania Cesarskiego Urzędu Pocztowego. W 1872 zatrudniał on 47 tys. pracowników. Posiadał niemal 9600 wozów i dyliżansów oraz ponad 16 tys. koni. W Berlinie powstało odrębne biuro architektoniczne, które wypracowało standardy budynków. Kierował nim Carl Schwalto, który zaprojektował m.in. obiekt w Zielonej Górze. Prace rozpoczęto w 1869, zakończono w 1871. Najważniejsze było wejście na rogu, na wprost ul. Pocztowej (dzisiaj Pod Filarami), wprost do sali obsługi (z okienkami). Jeżeli ktoś chciał nadać paczkę, musiał wejść od strony pl. Pocztowego. Tam znajdowała się ekspedycja paczek, duży magazyn z rampą załadunkową oraz placówka telegrafu. Trzecie wejście znajdowało się na środku fasady północnej, wzdłuż ul. Jedności. Tam mieścił się pokój nocnej zmiany, sala dla listonoszy, pokoje gościnne dla podróżujących dyliżansami. Klatka schodowa prowadziła na piętra, gdzie był apartament naczelnika poczty oraz mieszkania urzędników.