Łódź

Łódź filatelistyka

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów.

Działamy w całej Polsce, więc i w Łodzi. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online.

W filatelistyce identyfikacja i wycena znaczków nie jest rzeczą prostą. To specjalistyczne usługi, wymagające profesjonalnego serwisu, współpracy, obszernych baz informacji i zdjęć, wreszcie doświadczenia.

Pierwsze wiadomości potwierdzające zainteresowanie filatelistyką w rejonie łódzkim pochodzą z lat dziwięćdziesiątych XIX w. (zbiory Henryka Szmidta z Radomska). W „Filateliście” z lat 1910 i 1911 wśród członków Związku Międzynarodowych Filatelistów „Unia” wymieniono dziesięć osób z Łodzi i dwie ze Zgierza. Nie mogli założyć własnej organizacji, gdyż carat w przejawach życia społecznego widział działalność wywrotową. Sporą rolę w upowszechnianiu filatelistyki miały sklepy handlujące znaczkami, np. Ludwika Fiszera przy ul. Piotrkowskiej 47 czy Stanisława Naruszkiewicza przy ul. Konstantynowskiej 5 (dziś Legionów). W roku 1914 „Firma F. Kossek i ska” posiadająca bogate zbiory marek używanych i pocztówek z widokami otrzymała pozwolenie władzy na urządzenie w Łodzi specjalnej wystawy marek i widoków pocztowych. Najstarszą łódzką organizację filatelistyczną władze niemieckie zalegalizowały 3 września 1918. Stowarzyszenie liczyło 15 członków, prezesem był Ryszard König. Podczas II wojny dla setek tysięcy łódzkich Żydów poczta stała się jedynym sposobem komunikacji ze światem zewnętrznym. W getcie listonosze w czapkach z zielonym otokiem, opłaty za usługi pocztowe pobierali od nadawców i odbiorców. W getcie przygotowano nawet edycję znaczków z wizerunkiem Chaima Mordechaja Rumkowskiego, Przełożonego Starszeństwa Żydów. Do getta docierały tysiące przesyłek, jeszcze więcej próbowano wysłać, ale wiele zatrzymywała cenzura (odrzucała karty pocztowe z prośbami o pomoc, pieniądze i ubrania). Nie mogły wyjść żadne informacje, które mogły ujawnić prawdę. W Archiwum Państwowym w Łodzi znajduje się 22,5 tysiąca pocztówek ze stemplami: "Inhalt uznulässig" ("Zatrzymane przez cenzurę") albo "Zurück" ("Z powrotem"). Nigdy nie dotarły do adresatów.;

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. 

 

Skontaktuj się z nami