Gdańsk

Gdańsk filatelistyka

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Gdańsku.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

W filatelistyce identyfikacja i wycena znaczków nie jest rzeczą prostą. To specjalistyczne usługi, wymagające profesjonalnego serwisu, współpracy, obszernych baz informacji i zdjęć, wreszcie doświadczenia. 

Polski Urząd Pocztowo-Telegraficzny w Wolnym Mieście Gdańsku działał w latach 1920–1939. Utworzono go na mocy postanowień traktatu wersalskiego z roku 1919 i innych szczegółowych porozumień. W mieście ustawiono 10 skrzynek pocztowych z polskim godłem państwowym. Od 5 stycznia 1925 w II WMG były używane znaczki polskie z nadrukiem Port Gdański, od 1937 dopuszczone także do obiegu na terenie Polski. 11 listopada 1938 polskie Ministerstwo Poczt i Telegrafów wydało serię czterech znaczków o różnych kolorach i nominałach, co spowodowało protest gdańskiego Senatu.Polsko-gdańskie relacje pocztowe określano jako propagandową „wojnę filatelistyczną”. Np. Senat Wolnego Miasta wydał 7 stycznia 1939 serię zwaną „odwetową”, przedstawiającą m.in. rzekomą klęska Stefana Batorego w bitwie z Gdańszczanami w roku 1577. Była to odpowiedź na polski znaczek upamiętniający bitwę pod Grunwaldem, a wprowadzony do obiegu w Gdańsku. 1 września 1939 polska placówka pocztowa stała się miejscem bohaterskiej i tragicznej obrony przed atakiem niemieckich formacji policyjnych i paramilitarnych. Zginęło około 50 pocztowców, głównie zamordowanych po kapitulacji. Obrońcom Poczta Polska poświęciła pięć znaczków (360, 880, 1353, 2467, 2468 w bloku nr 113) upamiętniających ich bohaterską postawę.

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami