Szczecin

Szczecin filatelistyka

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych.  

Na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Szczecinie. W filatelistyce identyfikacja i wycena znaczków nie jest rzeczą prostą. To specjalistyczne usługi, wymagające profesjonalnego serwisu, współpracy, obszernych baz informacji i zdjęć, wreszcie doświadczenia. Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów.

Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. 

Do Szczecina musiały trafiać przesyłki ze stemplami PAQUEBOT, POSTED AT SEA oraz HIGH SEA MAIL. Nie używano ich do kasowania znaczków pocztowych, najczęściej odciskano obok. Oznaczano nimi listy nadane z pokładów statków na tzw. pełnym morzu. Podczas II wojny światowej, 15 grudnia 1941 rząd Rzeczypospolitej na uchodźstwie uruchomił agencje pocztowe na okrętach Marynarki Wojennej (od 1942 także na statkach Marynarki Handlowej), stanowiących suwerenne terytorium polskie. Przesyłki przyjmowano na statkach tylko na pełnym morzu (na okrętach także w porcie), po czym dalej ekspediowano za pośrednictwem innych poczt. W latach 1941–1944 wydano cztery emisje ich znaczków pocztowych. Pierwsza ukazywała zniszczenia wojenne w Polsce oraz Polskie Siły Zbrojne, druga upamiętniała walczących żołnierzy. Kolejna to znaczki z nadrukiem upamiętniającym Monte Cassino, a ostatnią poświęcono powstaniu warszawskiemu. Znaczki utraciły moc 11 lipca 1945. Pamiątką wojny jest korespondencja jeńców wojennych tj. listy, kartki i przekazy pocztowe oficjalnej poczty jenieckiej, na charakterystycznych blankietach, które internowanym wolno było wysyłać i otrzymywać. Czym innym była tzw. poczta wewnątrzobozowa, choć funkcjonowała z zachowaniem wszelkich pocztowych zasad w obrębie poszczególnych obozów jenieckich. Powstawały, najczęściej techniką drzeworytniczą, kartki pocztowe, znaczki i datowniki. Najbardziej znane pochodzą z dwóch dużych oflagów: II C Woldenberg i II D Gross Born.

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami