Słupsk
- Działamy na terenie całej Polski
- 30-letnie doświadczenie
- Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
i wycenę kolekcji na miejscu u klienta - Proponuję konkretnę cenę zakupu
- Możliwość płatności gotówką
- Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
a także: monety, widokówki, stare banknoty
Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Słupsku.
Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych.
Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online.
Czy wiesz, że...
Mało kto już pamięta, że w Słupsku urodził się jeden z wielkich reformatorów światowej poczty Ernst Heinrich Wilhelm Stephan (1831-1897). Pruski urzędnik był m.in. dyrektorem służby pocztowej Konfederacji Północnoniemieckiej (1870), generalnym poczmistrzem Cesarstwa Niemieckiego (1876), podsekretarzem (1880) i ministrem stanu (1895); jednym z założycieli Światowej Unii Pocztowej w 1874 (prowadził negocjacje, znał sześć języków). W 1865 na Konferencji Poczt w Karlsruhe zgłosił jako pierwszy pomysł wprowadzenia kart pocztowych bez kopert, ale pomysł odrzucono, uważając go za niemający przyszłości. Jako pierwsza karty wprowadziła Austria w 1869. Zrealizowanym pomysłem był system przesyłu paczek i listów pieniężnych, ci miało wielkie znaczenie dla gospodarki. Jako Generalny Poczmistrz zlecił m.in. budowę 300 nowych budynków pocztowych (także w Słupsku) na terenie całej ówczesnej Rzeszy. Na jego polecenie, w 1877, uruchomiono w nich pierwsze publiczne połączenia telefoniczne systemu Bella. W1880 ulepszył je Carl Siemens, współpracownik Stephana. Nie można pominąć jego roli w tworzeniu jednolitej niemieckiej terminologii pocztowej. Dbał o prestiż urzędu, a pocztowcy w ciągu kilku lat wyrośli na elitę pracowniczą zjednoczonej Rzeszy. Kiedy w 1872 prezentowano najnowsze uniformy pocztowe, w roli jednego z modeli wystąpił kanclerz Bismarck. W 1869 opublikował historię poczty pruskiej. W 1999 odsłonięto na zbudowanym przez niego zabytkowym gmachu Poczty Głównej w Słupsku umieszczono poświęconą mu tablicę pamiątkową.