Sieradz
- Działamy na terenie całej Polski
- 30-letnie doświadczenie
- Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
i wycenę kolekcji na miejscu u klienta - Proponuję konkretnę cenę zakupu
- Możliwość płatności gotówką
- Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
a także: monety, widokówki, stare banknoty
Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Sieradzu.
Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych.
Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online.
Czy wiesz, że...
Początki stałej komunikacji pocztowej to czasy panowania Zygmunta Augusta, który uruchomił stałe połączenie między Krakowem i Wenecją przez Wiedeń i Graz (1558). Nastąpiło to po śmierci Bony, a poczta służyła sprawnemu obiegowi dokumentów do Wenecji, gdzie toczył się proces o spadek po zmarłej. Pocztę zorganizowano na wzór innych, funkcjonujących na zachodzie Europy. Poczta do Wenecji dostarczana była w ciągu 10 dni, do Wiednia - 5 dni. Kursy odbywały się najpierw co tydzień, później dwa razy w miesiącu. Od 1562 roku dopuszczono do obrotu również korespondencję prywatną (m.in. z ziemi sieradzkiej), wynikało z niskiej rentowności poczty (przesyłki królewskie były zwolnione z opłat). Osoby prywatne płaciły list do Wiednia 3 grosz (równowartość 60 jaj). Pierwszym zwierzchnikiem został Włoch, Prosper Prowana, a naczelny nadzór nad pocztą pozostawał w rękach monarchy, który opłacał kurierów i koszty utrzymania koni. Pracownicy pocztowi,. objęci immunitetem, nosili mundury z herbem królewskim. Obowiązywała zasada tajemnicy korespondencji królewskiej; przesyłki prywatne (m.in. wspomniane listy z Sieradza) mogły być poddawane cenzurze. W 1562 dyrektorem poczty został Krzysztof Taxis, dawny pocztmistrz augsburski oraz nadworny pocztmistrz cesarski. Na sejmie 1564 uchwalono tzw. „Uniwersał Podwodny Warszawski”, będący najstarszą ordynacją pocztową na ziemiach polskich. Uzupełnienie powyższej konstytucji stanowił wydany na sejmie w Piotrkowie Trybunalskim tzw. „Uniwersał piotrkowski” z 1565 roku.