Siedlce

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Siedlcach.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami

Czy wiesz, że...

Dokumentacja funkcjonowania poczty lotniczej na ziemiach polskich jest zaskakująco bogata, gromadzona m.in. w zbiorach siedleckich filatelistów. Zachowały się nawet takie unikaty jak przesyłki balonowe z oblężonego podczas wojny francusko-pruskiej 1870/1871 Paryża, adresowane do odbiorców w Warszawie. Miały specjalne stemple z napisem Par Ballon Monte i oznaczenie konkretnego statku powietrznego. W czasach pokojowych przesyłki zabierały balony ruszające w podróż na dalekie trasy. Sensacją był lot balonu „August Polich” 19-21.X.1897 pilotowanego przez L. Godarda, który odbył przelot na trasie na trasie Lipsk-Berlin-Gdańsk-Królewiec-Wilno-Grodno-Kalisz-Wrocław-Tarnów Opolski co uhonorowano specjalnym stemplem z opisem trasy i pobitych rekordów. Ale, by dotrzeć do adresata karta (np. do Siedlec) i tak musiała trafić w ręce normalnej poczty, o czym świadczy datownik odbiorczy Tarnau (Kr.Oppeln) 21.X.97. Transport lotniczy zapoczątkowany został pokazami i mityngami lotniczymi. Znane są kartki z poznańskiego tygodnia lotniczego w 1910 i 1912 roku kierowane do Siedlec. Uruchomiona została także okazjonalna poczta lotnicza na trasie Tczew – Malbork 8.IX.1912, dla której wydano specjalne kartki pocztowe. W dniu 11 III 1918 austriacki zarząd wojskowy uruchomił pierwszą w Europie stałą pocztę lotniczą. Linia z Wiednia przez Kraków, Lwów, Płoskirów do Kijowa miała ok. 1600 km długości. Początkowo przewozy obejmowały pocztę wojskową a od 31 marca także cywilną. Samolot przebywał drogę Wiedeń – Kraków - Lwów w ciągu 3,5 godziny , podczas gdy pociąg na przebycie tej trasy zużywał 17 godzin.