Piotrków Trybunalski
- Działamy na terenie całej Polski
- 30-letnie doświadczenie
- Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
i wycenę kolekcji na miejscu u klienta - Proponuję konkretnę cenę zakupu
- Możliwość płatności gotówką
- Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
a także: monety, widokówki, stare banknoty
Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Piotrkowie Trybunalskim.
Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych.
Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online.
Czy wiesz, że...
W roku 1915 poczt w Piotrkowie nabrał znaczenia. W połowie lutego Departament Wojskowy przeniósł się do miasta, dokąd wyjechały także oddziały Legionów Polskich, nie będące na froncie. Poczta Departamentu miała trudne zadanie, obsługi także ludność cywilną. W tym czasie nie było jeszcze na ziemi piotrkowskiej, okupowanym terenie dawnego Królestwa, austriackich poczt etapowych. Służbę pełnił komendant poczty i trzech legionistów; w Radomsku, gdzie stał baon uzupełniający, pełnił służbę pocztową jeden z podoficerów. Wielkie usługi oddali kurierzy, którzy rekrutowali się przeważnie z młodzieży akademickiej i skautów. Przesyłki stemplowano w Piotrkowie używając pieczątek „Komenda Poczty Polowej Dep. Wojsk. N. K. N.‘‘ (także w języku niemieckim) oraz „Oddział Poczty Polowej Dep. Wojsk. N. K. N.“. Nadchodziło wiele listów od żołnierzy służących w Legionach. Listy te doręczano przy pomocy emisariuszy i skautów z danej miejscowości. W Piotrkowie .przydzielonych było do poczty 7 kurierów. Z chwilą przywrócenia ruchu kolejowego przez piotrkowską pocztę przechodził m.in. cały nakład „Wiadomości Polskich". Do końca kwietnia 1915 przeszło przez pocztę 2211 listów pieniężnych, 1422 paczek, oprócz około 400 listów dziennie. Poczt funkcjonował aż do tzw. kryzysu przysięgowego i rozwiązania Legionów Polskich. Później legioniści, internowani w Szczypiornie i Benjaminowie, zamknięci w Huszcie, lub odesłani na front włoski z jednostkami armii austriackiej korzystali z miejscowych wojskowych urzędów pocztowych.