Piła

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Pile.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami

Czy wiesz, że...

pilskie Podczas I wojny w Pile (niem. Schneidemuhl) na tzw. Brombergervorstadt funkcjonował obóz jeniecki. Przebywali w nim szeregowcy i podoficerowie, Rosjanie, Francuzi, Brytyjczycy, Włosi, Belgowie, Serbowie, nawet Portugalczycy i Rumuni. Najwięcej było jeńców z armii carskiej, wśród których znaczącą grupę stanowili Polacy. Co ciekawe nasi rodacy stanowili też większość pilnującego obozu batalionu wartowniczego 149. Pułku piechoty Raport Międzynarodowej Komisji Czerwonego Krzyża, która we wrześniu 1915 wizytowała obóz, wymienia liczbę 22 900 jeńców stałych i 18 600 jeńców w podobozach, nawet sto kilometrów od Piły. Był to największy z obozów w prowincji poznańskiej; inne funkcjonowały w Kaliszu-Szczypiornie, Strzałkowie i Rydzynie. Na terenie obozu działała kantyna, lazaret i poczta, kaplice: katolicka, ewangelicka i prawosławna, miejsca do modłów dla Żydów i muzułmanów. Ciekawostką obozowej poczty są widokówki, na wydanie których wyraziła zgodę komendantura obozu w Pile. Drukowane w Pile przedstawiają najrozmaitsze aspekty jenieckiego życia. Polową pralnię, dekoracje jenieckiego teatru, wnętrza kaplic czy obozową orkiestrę, złożoną – sądząc po mundurach – z żołnierzy różnych narodowości. Kilka „odkrytek” przedstawia jenieckie baraki, piekarnię, a także cmentarz, pochówki jeńców i wystawiony ku ich pamięci pomnik. To bardzo ciekawa dokumentacja ikonograficzna, która dla rodzin jeńców była dodatkowo informacją, że ich bliscy owszem są w niewoli, ale traktowani są przyzwoicie.