Nowy Sącz

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Nowym Sączu.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami

Czy wiesz, że...

Gmach poczty w Nowym Sączu przy ul. Dunajewskiego 10 powstała po pożarze miasta w 1894. Pierwszy urząd pocztowy pojawił się w mieście w czasach galicyjskich. Poczta konna połączyła Nowy Sącz z Krakowem i Lwowem. Na początku 1867 poczta z Krakowa docierała dwa razy w tygodniu, z Bochni trzy razy. Od 1863 komunikacja z Krakowem była możliwa także dzięki linii telegraficznej. W 1890 zaprowadzono połączenie telefoniczne z dzielnicą Kaduk, zaś w 1906 zaczęto budowę sieci telefonicznej w mieście. W międzywojniu nowosądecki Urząd Pocztowo-Telegraficzno-Telefoniczny mieścił w siedzibie też urząd Teletechniczny. W 1931 w budynku zagościł oddział Pocztowego Przysposobienia Wojskowego, podporządkowany okręgowi w Krakowie. Była to organizacja paramilitarna, skupiająca wyłącznie pracowników Poczty Polskiej. Powstała jako Pocztowy Związek Przysposobienia Wojskowego i Wychowania Fizycznego Warszawskiej Dyrekcji Poczt i Telegrafów w Warszawie (1930); jako PPW działał od 1934. Dzieliła się na 11 okręgów; prowadziła działalność w zakresie przysposobienia wojskowego, wychowania fizycznego oraz kulturalno-oświatową. Wydawała własne czasopismo, emitował pamiątkowe odznaki i medale. We wrześniu 1939 roku nowosądecki Urząd Pocztowy ewakuowano do Stanisławowa; budynek przejęła Deutsche Post Osten. Adam Kmieć, pracownik poczty, podczas segregacji listów przekazywał podziemiu te kierowane do gestapo lub na policję. Złapany na gorącym uczynku został rozstrzelany pod Tarnowem w 1944 r.