Legnica

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Legnicy.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami

Czy wiesz, że...

Panując w Warszawie i Dreźnie August II potrzebował sprawnego systemu komunikacji. Królewscy kurierzy, doraźnie wysyłani, nie wystarczali, bo ilość przesyłek systematycznie rosła. Usprawnienie systemu intrygowało króla, którego pasjonowała – po kobietach, winie i łowach – kartografia. Jemu zawdzięczamy wprowadzenie znaków wskazujących drogę oraz odległości na trasie. W 1702 wydał edykt (dla Saksonii), aby na wszystkich skrzyżowaniach i rozstajach dróg w rozmieścić jako drogowskazy trzy i czteroramienne słupy, najpierw dębowe, a później również kamienne. August II ustanowił dwa stałe trakty pocztowe z Warszawy do Drezna. Przechodziły m.in. przez Księstwo Legnickie. Pierwszy przez Nadarzyn, Mszczonów, Ujazdów, Rożniatowice, Piotrków Trybunalski, Widawę, Wielkie, Sokoliniki, Wieruszów, Kępno, Oleśnicę, Wrocław, Legnicę oraz Budziszyn (pokonywano go w 136 godzin). Drugi przez Błonie, Łowicz, Bielawy, Piątek, Łęczycę, Kalisz, Pleszew, Borek, Gostyń, Leszno, Głogów, Żagań (135 godzin). W latach 1714 – 1732 zorganizowano też stałe połączenie pocztowe na szlaku Drezno – Żary –Leszno – Poznań do Torunia (1714) oraz sztafetę kurierską pomiędzy Dreznem a Warszawą (1732) przez Kargowę, Poznań, Sompolno, Lubień, Sochaczew i Błonie. Odcinek liczący ok. 69,5 mili – tj. 600 km - kurierzy przemierzali w ciągu 3 dni. Połączenie kurierskie stworzono na potrzeby dworu królewsko-elektorskiego. Za jego pośrednictwem ekspediowano korespondencję państwową, a prywatną przewożono przy wykorzystaniu połączenia przez Wrocław.