Jelenia Góra

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Jeleniej Górze.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami

Czy wiesz, że...

Poczta w Jeleniej Górze zaczęła funkcjonować w wieku XVIII; podlegała urzędom pocztowym we Wrocławiu i Pradze. W 1740 Śląsk, w tym Jelenią Górę zajął Fryderyk II Wielki. Po pokoju z Austrią na Śląsku działała już poczta pruska. Zmieniły się kierunki tras kurierskich W 1821 królewskim poczmistrzem w Jeleniej Górze został Johann Gottlob Günther. W połowie XIX wieku nastąpił rozwój turystyki w regionie, a co za tym idzie wzmożony ruch odwiedzających oraz zwiększenie liczby przesyłanej korespondencji (na ten okres przypada m.in. wprowadzenie pierwszych kart pocztowych). W końcu lat 60. XIX wieku do Jeleniej Góry dotarła kolej żelazna (w 1866 roku połączenie ze Zgorzelcem, a w 1867 z Wrocławiem). W składach pociągów pojawiły się wagony pocztowe. W 1878 do usług pocztowych - listów, kart pocztowych, telegramów, przesyłek i przekazów pieniężnych doszedł nowy wynalazek - telefon. Rozwój motoryzacji stworzył nowe możliwości dla usług pocztowych; koleje i samochody wyparły dyliżanse i furgony pocztowe. W 1912 zbudowano w Jeleniej Górze nowoczesny gmach poczty. W latach 20. i 30. XX w. z lotniska w Jeleniej Górze startowały rejsowe samoloty do Wrocławia i Berlina, co umożliwiało przesyłanie poczty drogą lotniczą. Poczta jeleniogórska nabrała znaczenia w końcowym etapie II wojny światowej, jako centralny punkt łączności w regionie. W maju 1945 została zajęta przez Armię Czerwoną. Pozostawiono niemieckich pracowników (około 100 osób) pod kierownictwem inż. Thomasa. On też przekazał urząd polskim władzom. Polską pocztę w Jeleniej Górze uruchomiono 22 czerwca 1945.