Częstochowa

Telefon: 602 487 488

 

  • Działamy na terenie całej Polski
  • 30-letnie doświadczenie
  • Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
    i wycenę
    kolekcji na miejscu u klienta
  • Proponuję konkretnę cenę zakupu
  • Możliwość płatności gotówką
  • Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
    a także: monety, widokówki, stare banknoty

Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Częstochowie.

Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych. 

Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online

 

Skontaktuj się z nami

Czy wiesz, że...

Klub Filatelistów CZENSTOCHOVIANA został powołany 26 marca 2002 przez Zarząd Okręgu Polskiego Związku Filatelistów w Częstochowie. Skupia filatelistów zbierających znaki pocztowe związane bezpośrednio i pośrednio z historią, wydarzeniami, obiektami i postaciami związanymi z Ziemią Częstochowską. Nie ma w tym nic dziwnego. Tylko z walorów pocztowych – znaczków, całostek, stempli – dotyczących Jasnej Góry i obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej można zestawić obszerną i urozmaiconą kolekcję. Po raz pierwszy motyw maryjny pojawił się na polskim znaczku w 1960, w serii Ołtarz Wita Stwosza. Matka Boska Częstochowska została uczczona serią 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze Ojców Paulinów, którą Poczta Polska wyemitowała w stanie wojennym. W 1985 wyemitowano tzw. blok (znaczek otoczony papierową ramką), będący reklamą Światowej Wystawy Filatelistycznej. Osoby interesujące się filatelistyką nigdy nie powinny wydzierać znaczka z ramki; blok stanowi bowiem specyficzny rodzaj waloru kolekcjonerskiego. W centrum bloku znajduje się obraz Botticellego Madonna z Dzieciątkiem. Wyemitowano dwa rodzaje bloków – różniące się informacją: „35 rocznica istnienia Światowego Związku Filatelistów”. Temat spopularyzowała dodatkowo Krajowa Wystawa Filatelistyczna „350-lecie Obrony Jasnej Góry”, zorganizowana w 2005 roku. Najnowszy znaczek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej wprowadzono w 2022. Przygotowano wersję z przywieszką tłoczoną w złotej folii (9 tys. sztuk).