Bielsko Biała
- Działamy na terenie całej Polski
- 30-letnie doświadczenie
- Oferuję obejrzenie, sprawdzenie autentyczności
i wycenę kolekcji na miejscu u klienta - Proponuję konkretnę cenę zakupu
- Możliwość płatności gotówką
- Kupuję często obszerne zbiory składające się z kilkuset klaserów,
a także: monety, widokówki, stare banknoty
Filatelistyka to hobby niełatwe. Same numery katalogowe walorów nie są wystarczające do ich prawidłowej wyceny. Do celu, jakim jest rzetelna sprzedaż znaczka pocztowego, droga bywa żmudna, gdyż jego cena jest pochodną wielu elementów. Stąd na pytanie: gdzie sprzedać znaczki pocztowe? – odpowiedź jest prosta. U nas. Działamy w całej Polsce, więc i w Bielsko-Białej.
Nasza firma, będąca członkiem międzynarodowych stowarzyszeń filatelistycznych, od 25 lat zajmuje się oceną autentyczności, wyceną znaczków pocztowych, skupem walorów filatelistycznych i całych ich zbiorów. Specjalizujemy się w filatelistyce polskiej, nie ma dla nas tajemnic wycena listów i znaczków z czasów sprzed i po odzyskaniu niepodległości, pierwszych znaczków polskich z roku 1860, poczt lokalnych, listów i znaczków z powstania warszawskiego, Wolnego Miasta Gdańska, Konstantynopola czy Odessy. Skupujemy widokówki, listy i karty pocztowe. Interesują nas zwłaszcza duże transakcje, poważne zbiory znaczków czystych i stemplowanych polskich i zagranicznych (Rosji i ZSRR, Chin, Japonii, Korei, krajów europejskich), klasycznych i współczesnych.
Jeśli są Państwo zainteresowani identyfikacją, wyceną i sprzedażą znaczka lub kolekcji przeprowadzoną przez naszego eksperta, prosimy o kontakt. U nas żadne zgłoszenie nie pozostaje bez odpowiedzi. Prowadzimy także wycenę znaczków pocztowych online.
Czy wiesz, że...
Prekursorem współczesnej poczty była ta utworzona na zlecenie Franza von Thurn und Taxis w 1505. Nie było to pierwsze przedsięwzięcie rodu. Już w 1290 zorganizowali linię kurierską z Mediolanu do Rzymu. Nowa poczta służyła władcom oraz administracji. Rozbudowana w 1516 Kaiserliche Reichspost kursowała między Wiedniem a Brukselą. System opierał się na stacjach pocztowych i wymianie koni; posłańcom udawało się pokonywać i 160 kilometrów dziennie. Ród książąt Thurn und Taxis zmonopolizował usługi pocztowo-kurierskie w Cesarstwie, a w 1615 otrzymali dziedziczny tytułu generalnego poczmistrza Rzeszy (Reichsgeneralpostmeister). Ważną datą w rozwoju poczty był rok 1632, kiedy administracja cesarska zezwoliła na transport przez państwową pocztę przesyłek prywatnych, opłacanych według stawek określonych w tabeli taryfowej. Pierwszym regularnym połączeniem dyliżansowym przebiegającym przez Górny Śląsk była trasa z Wiednia, przez Opave, Ziemię Bielską lub Racibórz, Tarnowskie Góry do Częstochowy. Działała krótko i służyła administracji. Równolegle działała poczta kupiecka z Wiednia do Nysy, które dostarczało także listy urzędowe. Poszczególne miasta i firmy dalej najmowały pieszych posłańców, szczególnie na krótszych trasach. W Prowincji Śląskiej pierwsze stałe połączenie pocztowe uruchomiono w 1632 roku. Pierwszym regularnym połączeniem pocztowym w obrębie prowincji była od 1676b linia pocztowa z Opavy, przez Racibórz, Rudy i Gliwice do Tarnowskich Gór. Na Dolnym Śląsku kamera wrocławska w 1683 uruchomiła linię pocztową z Wrocławia przez Nysę, Prudnik, Opavę i Bohumin do Cieszyna.